Grzejnik RH1

Drukuj
Opis

Zastosowanie:

Grzejnik elektryczny RH1 jest przeznaczony do ogrzewania otaczającego go powietrza w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. 
Głównie stosowane są w zakładach petrochemicznych, chemicznych i farmaceutycznych, a także przy produkcji i dytrybucji gazu ziemnego, różnego rodzaju paliw, farb i lakierów.

Klasa temperaturowa i dopuszczalna temperatura powierzchni:

T4 < 135 oC, T3 < 200 oC, T2 < 300 oC

Wykonanie:

Część grzejna złożona z 3 do 6 elementów grzejnych ze stali nierdzewnej o średnicy 8,5 mm, klatka ochronna ze stali o grubości 1 mm z perforacją o wymiarze 6mm2, stopki montażowe, obudowa ognioszczelna wykonana jako odlew ze stali, w której zabudowany jest regulator i limiter temperatury.

Sterowanie:

Wbudowany regulator temperatury jest ustawiony na temperaturę powierzchni grzejnika.
Regulator w sposób pośredni reguluje temperaturę pomieszczenia z wystarczającą precyzją.
Limiter temperatury monitoruje maksymalną dopuszczalną temperaturę elementów grzejnych zgodnie z klasą temperaturową. Jeżeli wymagany jest automatyczny termostat z możliwością swobodnego ustawienia temperatury wówczas powinien zostać użyty termostat do pomieszczeń w wykonaniu Ex typu QTREK.

Montaż:

Podłodogowy lub naścienny montaż, poziomo.
Specjalne wykonanie do montażu pionowego na zamówienie.

Oznaczenie: Ex II 2G EEx de IIC T4, T3, T2

Materiały do pobrania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.